اسرار کلیدی برای داشتن یک  زندگی مشترک موفق

اسرار کلیدی برای داشتن یک زندگی مشترک موفق

اگر تازه عروسید یا اینکه حتی جزو آن گروهی هستید که سالهاست این مسیر را پیموده‌اند، آیا می‌دانید چطور می‌توانید ازدواج موفق داشته باشید یا زندگیتان را در مسیر ازدواجهای موفق بیاندازید؟ برای پاسخ به این سوال در یک کلام می‌توان گفت به کارهایی که زوجهای موفق انجام می‌دهند و به رازهایی که آن‌ها در روابطشان اعمال می‌کنند توجه کنید. این رازها را در ادامه بخوانید….

1.    یک زمان مستقل برای خود داشته باشید

نکات موفقیت در ازدواج – وابستگی مستقل در ازدواج بسیار مهم است. برای اینکه در یک رابطه شاد باشیم، ابتدا باید خوشحال باشیم. این، در واقع، کلید ازدواج موفق است.

با توجه به این نکته، زن وشوهر باید زمانی را برای خودشان بگذرانند، از لذت های شخصی خود لذت ببرند و به طور کلی زمانی را صرف امورات شخصی خود کنند.. این تنهایی  باعث دلگرمی قلب می شود، ،و ما با روحیه روبرو می شویم، حس خودمان را دوباره برقرار می کنیم و منجر به پیشرفت و دستیابی به اهداف می شود.
از سوی دیگر، وابستگی، عزم و توانایی شما را از شما می گیرد.هنگامی که ما احساس مستقل خود را حفظ می کنیم، ما قوی تر به نظر می رسیم، و سالم تر و جذاب تر در نظر بقیه هستیم.
2.    یک شنونده خوب باشید

در حالیکه تمام زنان باید در هنر گوش دادن فعال کار کنند، ما این را به عنوان یک منطقه ویژه توجه برای مردان تأکید می کنیم. اغلب، مردان مورد توجه قرارا نمی گیرند توسط شریک زندگیشان درحالی که آن ها نیاز به گوش دادن دارند. این به خاطر برنامه نویسی و نحوه ی آموزش آن‌ها به ارتباط با دیگران است.

به یاد داشته باشید که گوش دادن و شنیدن شبیه هم نیستند. گوش دادن یعنی با احساس و توجه کامل قلب گوش کردن.و شنیدن یعنی هنگام صحبت کردن به چهره ی او نگاه کنید با اطمینان و توجه کامل

مقاله مرتبط:چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

3.    لازم نیست همیشه توافق داشته باشید

یک زندگی مشترک موفق بدان معنا نیست که زوج ها در مورد هر چیزی موافقند. اکثر زوج هایی که مصاحبه می کردند در واقع دارای نگرش، عقاید و سیستم های خاص خود بودند. و حتی برخی از آن‌ها درمسائل عمده دیدگاه های مخالف و مختلف داشتند. همه زوج ها باید در برخی موارد اختلاف نظر داشته باشند. زوج های موفق و دوست داشتنی به دیدگاه یکدیگر احترام می گذارند و حتی در مورد نقاط ضعف خود از طنز استفاده می کنند. این دو دیدگاه مخالف را به رسمیت بشناسید، یکی از آن‌ها نباید «درست» باشد.

4.    ارتباط برقرار کنید – “زبان عشق” شریک زندگی خود رابفهمید

چندین کتاب وجود دارد که بر روی زبان های عشق وجود دارد. این مفهوم در روانشناسی اثبات شده است که هر فردی شیوه ای منحصر به فرد خود را در برقراری عشق دارد. با دانستن ترجیحات و سرگرمی های شریک زندگی، استعاره ها می توانند در ارتباطات مورد استفاده قرار گیرند که مربوط به چیزی است که فرد به خوبی می فهمد.

فیزیکی برقرای عشق سریک زندیگتان را بشناسید. این می تواند، شستن ماشین او باشد یا نگهداری از بچه ها. یا، می تواند کمک به او در پوشیدن لباس هایشان باشد. برای برخی دیگر، ممکن است  گفتن کلمات، نامه ها و مهربانی ها و عشق ورزی باشد. زبان عشق شریک خود را بیاموزید تا همیشه بدانید که چگونه با او صحبت کنید.

مقاله مرتبط:قانون جذب عشق

5.    شخصیت اصلی او را بپذیرید و سعی در تغییر آن نداشته باشید

یکی از مهمترین عوامل شکست  ، عدم پذیرش است. به یاد داشته باشید که ما همسرمان را برای شخصیتی که قبل از ازدواج با ما داشته اند پذیرفتیم و با آن ها ازدواج کردیم،و حتی اگر ما بخواهیم او راتغییر دهیم ،نمی توانیم .پس هرکس را همان گونه که هست بپذیر و سعی در تغییر آن نداشته باشید.

هنگامی که او را تشویق یا متقاعد می کنید، شما درواقع درحال تمرکز بر روی  نقاط ضعف و مشکلات او هستید. چشم انداز خود را بلافاصله تغییر دهید و به جای آن   بر صفات مثبت کنید.

6.    مسئولیت پذیر باشید

مسئولیت پذیر بودن آسان است  و یکی از اسرار ازدواج موفق است. هنگامی که شما در یک پروژه شرکت می کنید، مسئولیت موفقیت و شکست پروژه را بر عهده بگیرید. هنگامی که شما و شریک زندگی خود اختلاف نظر یا بحث دارید، به یاد داشته باشید که مسئولیت اقدامات خود را برعهده بگیرید، از جمله آنچه که انجام داده اید یا گفته اید، به ویژه اگر آن ناراحتی، یا مسئله ناخوشایندی ایجاد شده باشد.

7.    قرارهای  شبانه با همدیگر بذارید

مهم نیست زن و شوهری چه زمانی در تاریخ شب خود دارند. داشتن یک شب هنگامی که وقت خود را فقط با یکدیگر بگذرانید می تواند، پیوند را تقویت  کند و در طول زمان آن را حفظ می کند. وقتی شبی را باهم می گذرانید، باید گوشی های خود را خاموش کنید و آن‌ها را دور بگذارید تا از حواستان به  آن پرت نشود. یک فیلم را در خانه با پاپ کورن تماشا کنید یا با هم به پیاده روی بروید. اغلب آن‌ها را تغییر دهید و برای یکدیگر مفید و مثبت باشید.

8.    به زندگیتان عشق اضافه کنید

کارهای عاشقانه و رمانتیک برای شریک زندگیتان انجام دهید – مثل دادن یک گل رز،یا قرار دادن یک یادداشت  یانامه در کیف او،یا او را با غذای مورد علاقه اش شگفت زده کنید، یا تماشای غروب آفتاب. ایده های زیادی وجود دارد. و شما شگفت زده خواهد شد که تا چه حد درتقویت پیوند زناشویی شما موثرخواهد بود.

مقاله مرتبط:چند راهکار برای داشتن یک رابطه ایده‌آل با همسرتان

9.    حفظ صمیمیت زنده

رابطه جنسی برای ازدواج سالم بسیار مهم است. رابطه جنسی باید به طور منظم باشد، و درمانگران این کار را حتی زمانی که شما در خلق و خوی مناسب هم  نیستید! توصیه می کنند،آن را با صحبت کردن در مورد آنچه که شرکیت را خوشحال می کند نگه دارید و با انجام دادن عشق بازی های فانتزی و گرم نگه داشتن حریم اتاق خواب حس هیجان را درخودتان افزایش دهید.

10.    به دنبال احساسات نرم باشید

پشت هر احساس “سخت” یک نرم است؛ این یک مفهوم است که توسط روانشناسان آموزش داده شده است. هنگامی که ما احساس خشم می کنیم، معمولا احساساتی دیگر در پشت آن، مانند غم و اندوه، ناامیدی و یا حسادت را پنهان می کنیم. ما اغلب از خشم به عنوان یک احساس مخفی برای محافظت از آسیب پذیری هایمان استفاده می کنیم. به دنبال احساسات “نرم” و یا آسیب پذیر در زیر احساسات خشم او باشید، این به شما کمک می کند به او نزدیک ترشوید، زیرا شما بهتر می توانید با احساسات واقعی این شخص هم درد باشید.

مقاله مرتبط:چطور با عشق کسی را عاشق خود کنیم؟

11.    یکدیگر را کنترل نکنید
متاهلان اغلب به جایی می رسند که در آن شروع به فراموش کردن خود می کنند، به حسادت یا احساس نارضایتی می اندیشند، یا فراموش می کنند که افراد جدا از شرکای خود هستند و ممکن است آن‌ها سعی کنند شرکای خود را کنترل کنند. اغلب این موارد به صورت سه گانه انجام می شود، زیرا انتظارات ممکن است در طول زمان افزایش یابد. ارتباطات، زمان مستقل و محرک های سالم هر دو طرف را حفظ می کنند. اگر احساس می کنید کنترل دارید یا کنترل کننده هستید، یک زمانی را برای مشاور خانواده تعیین کنید.

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


InstagramTelegrammaghalat