با این 5 راهکار، دعوای زن و شوهری را تعطیل کنید!
اردیبهشت 18ام, 1398 | مقالات | بدون دیدگاه

با این 5 راهکار، دعوای زن و شوهری را تعطیل کنید!

هر قدر هم که مراقبت کنید، گاهی ممکن است از دستتان در برود و جر و بحثی بین شما و همسرتان شکل بگیرد. در چنین موقعیت‌هایی، فقط مهارت مدیریت مشاجره است که می‌تواند آرامش را به زندگی شما برگرداند.
همه چیز به پاسخ شما برمی‌گردد
گذشته از اینکه چه مسئله‌ای باعث شروع مشاجره بین شما و همسرتان شده باشد، همیشه یک راه برای برون رفت از این وضعیت وجود دارد؛ و آن یک راه اراده شما برای تغییر شیوه پاسخ دادن به رفتارهای همسرتان است. شاید فکر کنید که منظور از تغییر، ترغیب شما به فرو رفتن در موضع انفعال است اما این‌طور نیست، چرا که این رفتارهای فعالانه شما است که می‌تواند اوضاع را آرام کند.
چهار + یک راه برای خواباندن تنش‌های زن و شوهری
شما می‌توانید تعیین کننده سرنوشت مشاجره بعدی با همسرتان باشید. برای اینکه این اتفاق را به دست خودتان رقم بزنید، کافی است پنج قدم بردارید:
1. روش ارتباطی‌تان را عوض کنید
به کمی قبل‌تر نگاه کنید. ببینید در چه مواقعی بیشتر با هم مشاجره داشته‌اید؟ برای مثال آیا اغلب بعد از آمدن از مهمانی با هم بحثتان می‌شود؟ و یا بیشتر در روزهای تعطیل تنش پیدا می‌کنید؟ سعی کنید دست کم پنج مورد از مهم‌ترین این موقعیت‌ها را به طور مشخص و با جزئیات کافی نام ببرید. حالا به این فکر کنید که چطور با تغییر دادن شیوه ارتباطی‌تان می‌توانید وقوع تنش را به تعویق بیندازید. برای مثال آیا می‌شود به جای اینکه به بهانه‌های بنی اسرائیلی همسرتان در یک تعطیلات کسالت بار واکنش تند و تیز نشان بدهید، سکوت پیشه کنید و فقط با چند کلمه محترمانه به او بگویید که حرف‌هایش را شنیده‌اید؟

2. بعداً حرف بزنید
برای مثال اگر همسرتان همیشه سر ساعت خوابیدن و یا بیدار شدن بچه‌ها بحث را شروع می‌کند، به او بگویید که بهتر است فردا خصوصی با هم صحبت کنید.
3. در لاک دفاعی فرو نروید
اجازه ندهید رفتار همسرتان شما را به موضع دفاع کردن از خود بکشاند. شما فقط وقتی می‌توانید سبک تعاملی ناسالم همسرتان را تغییر بدهید که خودتان وارد بازی بگو مگو کردن نشوید.
4. به دیدگاه او احترام بگذارید
این راهکار ساده می‌تواند جلوی خیلی از مشاجرات شما را بگیرد، البته به شرط آنکه شما بپذیرید همسرتان حق دارد نظرات و احساساتی متفاوت از شما داشته باشد. برای مثال اگر همسرتان می‌خواهد سر اینکه چرا بچه‌ها قبل از شام تکالیف درسی‌شان را تمام نکرده‌اند بحثی را شروع کند، اینطور جلوی قائله را بگیرید: «متوجه هستم که چه می‌گویی. تو دوست داری بچه‌ها تا قبل از شام تکالیفشان را انجام بدهند. بنابراین نیازی نیست که الآن راجع به آن با هم جر و بحث کنیم». البته لازم است که در یک موقعیت بهتر بنشینید و راجع به نظر او کلاهتان را قاضی کنید. اگر نظرش درست است به آن عمل کنید و اگر اشکال دارد، می‌توانید آن را به عنوان نظر کسی که می‌خواهد فرزندانش در چهارچوب مشخصی تربیت شوند، بپذیرید.

5. بی‌خیال بعضی تفاوت‌ها بشوید
به عنوان دو انسان متفاوت، هیچ‌گاه در همه زمینه‌ها نظر یکسانی نخواهید داشت. پس چه دلیلی دارد که بخواهید سر تفاوت‌هایی که تغییری هم نخواهند کرد یک عمر با هم جر و بحث کنید؟ آیا بهتر نیست بعضی از تفاوت‌ها را به حال خود رها کنید؟ آیا این کار به تمرکز بهتر شما روی نقاط مشترک و تقویت بنیه زندگی مشترکتان کمک نمی‌کند؟

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


InstagramTelegrammaghalat