طلسم و جادو در ازدواج

 • من و خواهرانم طلسم شده ایم
  • پرسش:

   من با 35 سال سنّ، کوچکترین عضو خانواده می‌باشم؛ متاسفانه نه برای من و نه خواهران بزرگترم امکان ازدواج فراهم نشده است و همگی مجرد هستیم؛ البته خواستگارانی داشتیم؛ ولی قسمت نمی‌شد؛ هیچ مشکلی از نظر ظاهر، تحصیلات، ثروت و خانواده نداریم. همه معتقد هستند طلسم شده‌ایم تا ابد و این خیلی احساس بدی است که تا اخر عمر مجبور هستیم تنها زندگی کنیم.

   پاسخ:
   خواهر گرامی؛ نمی‌توان اصل طلسم و بستن بخت، را انکار کرد و ما هم به آن معتقد هستیم؛ منتها بسیاری از مواردی که انسان تصوّر می‌کند مشکل، به خاطر بستن بخت و چشم زخم می‌باشد، در حقیقت برای این‌گونه مسائل نیست؛ بلکه آن مشکلات، نتیجه‌ی اعمال ناصحیح خود افراد بوده که به مرحله ظهور، رسیده است؛ چنانکه خداوند متعال می‌فرماید: «وَ مَا أَصَابَكُمْ مِنْ مُصِيبَةٍ فَبِمَا كَسَبَتْ أَيدِيكُمْ وَ يعْفُو عَنْ كَثِيرٍ[شوری/ 30] هر مصيبتی به شما رسد بخاطر اعمالی است که انجام داده‌ايد و بسياری را نيز عفو می‌کند!»
   فرمودید: البته خواستگارانی داشتیم؛ ولی قسمت نمی‌شد»؛ منظورتان دقیقا از این که قسمت نمی‌شد چیست؟ چه چیزی اتفاق می‌افتاد که ازدواج صورت نمی‌گرفت؟
   آیا در تمام موارد، آنها به شما و خواهران‌تان جواب منفی می‌دادند و نمی‌پسندیدند یا اینکه شما هم به برخی از آنها جواب منفی داده‌اید؟ این جواب‌های منفی، دقیقا به خاطر چه ویژگی‌هایی بوده است؟!
   آیا خواستگارانی که در سنین جوانی برای شما و خواهران‌تان می‌آمدند، همگی دارای مشکل بودند؟!
   احتمال نمی‌دهید شاید برخی از آنها را بی‌دلیل و به امید اینکه شاید خواستگاران بهتری بی‌آیند، ردّ کرده باشید؟
   به نظر می‌رسد اگر در تمامی این موارد دقّت فرمائید، اقرار خواهید داشت که صحیح نیست، این گونه موارد را به جادو، طلسم و از این قبیل مسائل مربوط نمائیم؛ اما به هر حال حتی اگر برفرض طلسمی هم باشد، یقینا می‌توان آن را با نزدیکی به خداوند متعال باطل کرد؛ چرا که یقینا خداوند متعال بنده‌ای را که حقیقتا با او باشد و به صورت منطقی زندگی کند را رها نخواهد کرد.
   همچنین در کنار انجام واجبات، ترک محرمات و داشتن یک زندگی منطقی و واقع‌بینانه، شما می‌توانید با خواندن چهار قل و دادن صدقه، در این مسیر بر توفیقات خود بی‌افزائید؛ خواندن دعای «سیفی صغیر» نیز در این رابطه، خالی از لطف نخواهد بود.
   برای رهایی از مجرد ماندن نیز پیشنهاد می‌شود توقعات‌تان را پیرامون شرایط همسر آینده تغییر دهید.

    

   منبع

InstagramTelegrammaghalat