بهمن 9ام, 1395 | | دیدگاه‌ها برای برای منع نامزدم از رابطه حنسی در دوران عقد چه کنم؟ بسته هستند

برای منع نامزدم از رابطه حنسی در دوران عقد چه کنم؟

پرسش:

٢٦ سالمه و ٣ ماه نامزد دارم و ٨ سال دوست بوديم نامزدم ٢٩ سالشونه و دانشجو دكترا هستن  و در دوران دوستي رابطه جنسيه جدي نداشتيم

ولي الان درخواست رابطه جنسي دارن ولي من ميگم منتظر بمان تا عروسي ( فعلا تا ١-٢ سال ديگه قصد عروسي نداريم) من موندم چيكا كنم  سخته برام با اينكه خودش ميگه تا من نخوام اونم كاري نميكنه ولي از رفتارش متوجه ميشم كه زيره فشاره چيكا كنم من ؟

پاسخ:

رابطه ی جنسی دوران عقد خود تعریفی دارد و این تعریف با توجه به خانواده های دو طرف، مخصوصاً دختر متفاوت است. بسیاری از زوج ها با توجه به تعاریف مختلف خانواده های خود در این زمینه و بسط دادن یا کم کردن این دایره ی محدودیت به مشکل برمی خوردند. بعضی از زوج¬ها در این دوران بیش از حد رعایت کرده و به عبارتی حیا را در جای نادرست خود استفاده می کنند. در این دوران، هر زن و مردی وظیفه دارد که به خواسته های جنسی همسر خود در حد معقول پاسخ گوید. دختر و پسر می توانند با هم بیرون بروند، دست یکدیگر را بگیرند و علاقه شان را با لمس بدن یکدیگر بیشتر کنند، اما باید توجه داشته باشند که با توجه به سخت‌گیری خانواده ها در این دوران، زوج در حد رابطه ی کامل جنسی پیش نروند. بعضی از دختران در این دوران، از نیازهای ابتدایی همسران‌شان دوری کرده و آن را نادرست می دانند. آن‌ها برآورده کردن کوچکترین خواسته های همسر را به رفتن زیر سقف مشترک موکول می کنند و نمی دانند که اشتباه آن‌ها تا چه حد می تواند به رابطه ی سالم شان ضرر وارد نماید ازدواج راهی برای برطرف کردن نیازهای مهم زندگی افراد است و فردی که به ازدواج روی می آورد، یعنی ارضای نیازهایش را از درست ترین و برگزیده ترین راه ممکن انتخاب کرده است، درست نیست که پس از عقد نیز راه را بر او بست و او را در انتظار نگه داشت و این انتظار باعث پشیمانی او از ازدواج شود. بلکه باید با آموزش درست، راه را برای برآورده کردن خواسته هایش فراهم کرد.

منبع

 


Comments are closed.

InstagramTelegrammaghalat