بهمن 9ام, 1395 | | دیدگاه‌ها برای پسرم کلمات رو به عمد اشتباه میگه بسته هستند

پسرم کلمات رو به عمد اشتباه میگه

پرسش:
من دو تا فرزند دارم.پسرم سه سال و چهار ماه و دخترم هفت ماهه.تازکیا پسرم هر جمله ای که میگه حالت شعر یه جمله اضافه میکنه.هر چی هم بهش تذگر میدم گوش نمیده.گلا پسر خوبیه ولی این رفتارش ازار دهنده است.حتی بعضی از کلمات و هم به مسخره و به عمد اشتباه میکه.موندم باهاش چه کار کنم.مهد هم نکداشتمش و در کل روز با من است.

پاسخ:

ببینید امدن فرزند دوم توی سنی که فرزند اول به موجودیت خود و مالکیت را دارد گذر می کند و همه چیز را برای خود می خواهد . و از طرف دیگر یک مامانی که تا هفت ماه پیش همه چیزش مال او بود اما حالا خیلی وقت ها و خیلی کارها را به خاطر اولی نمی تونه انجام بده و به احتمال زیاد در گفتار شما در انجام خیلی از کارها این است که بزرگ شدید/ دیگه زشته / این کوچولوی / نمی تونه و….

اما فرزند شما دنبال جلب توجه شماست . هرگونه که صحبت می کند و هر جوری که حرف کم و زیاد می کند . شما آن را نبینید و نگرانش هم نباشید و تذکر هم ندهید . در عوض آن به صورت صحیح صحبت کنید و جمله صحیح بگویید مثلااو می گویید آبَ بده شما بگویید آب بدم. بفرمایید اینم آب . و اگر در این راه صبر پیشه کنید و صحیح عمل کنید مرتفع خواهد شد.

نکته ی دیگر اینکه برنامه ریزی کنید در موقع خواب فرزند دوم با فرزندتان بازی کنید بازی هایی که او دوست دارد و با مدیریت او همراه باشد نه شما آنگونه که دوست دارید و مدیریت می کنید.

منبع


Comments are closed.

InstagramTelegrammaghalat