دی 22ام, 1395 | | دیدگاه‌ها برای چشم چرانی همسرم خیلی آزارم میده بسته هستند

چشم چرانی همسرم خیلی آزارم میده

پرسش:
شوهر من در کل خصوصیات اخلاقی خوب زیادی دارد.اما متاسفانه چشم چرانی او در مورد خانمهای دیگر بسیار برایم ازار دهنده است و خجالت میکشم.مثلا در حالی که میگوید عزیزم خیلی دوست دارم و….همان لحظه در حال چشمچرانی است وحتی اینقدر اینکار راناشیانه انجام میدهد گاهی حتی برمیگردد و مدتها به طرف خیره میشود.حتی گاهی دست مرا میکشد که تندتر راه بروم تافلان خانمی که ازمسیر دیدش ردشده و خوب اورا ندیده دید بزند.یادر ادامه نگاهها به هم لبخند میزنند..اینقدر برایم ازارنده است که معمولا دوست ندارم با او بیرون بروم .واین حرکتش بیشتر خوبیهایش را محو میکند. طوری که همیشه فکر میکنم که اگر کسی به او راه بدهد احتمالا از فرصت استفاده خواهد کرد.به او اعتماد ندارم.خواهشمندم راهنمایی فرمایید چطور این مساله را حل کنم یا با او در میان بگذاررم.با تشکر

پاسخ:

نکته ی اول اینکه اگر این ویژگی شخصیتی ایشان باشد و بر اساس آن امور عادی زندگی و کار هایشان را مختل نکرده باشد. ماندگار است و در صورتی می تواند تغییر پیدا کند که خودشون بخواهند و او از این وضعیت دچار نگرانی و آسیب شده باشد.

اما نکته ی دوم این که در صورتی که آسیب باشد و مشکل ایجاد شده باشد همراه شدن با یک متخصص بالینی بسیار مهم است .

سوم خود شما اگر بخواهید برای خود کاری کنید می توان قدم برداشت . و شما بر اساس اصول آسیب شناسی کاری کنید که برای خود آسیب را به وجود نیاورید.به مطلب زیر دقت کنید.

1- چه کار کنیم آسیب به وجود نیاید 2- اگر آسیب به وجود اومده چه جوری آن را حل کنیم 3- اگر نمی توانیم حل کنیم چه کار کنیم آسیب جدید به وجود نیاید.

و پیش نهاد من این است که شما برای خود در این راستا که به خاطر این شرایط آسیب جدید به وجود نیاورد باید در راستای دانش افزایی خود با توجه به ارتباط بدون خشونت باشید.

اما در پایان مراجعه به متخصص بالینی الزامی است.

توجه داشته باشید برای بیان این مطلب به همسرتون شما باید احساس خود را بیان کنید و نه اینکه ایشان را قضاوت و یا استنباط و یا ارزیابی نمایید.

منبع


Comments are closed.

InstagramTelegrammaghalat