ازدواج زودتر خواهر کوچکتر

 • خواستگارامو به خاطر خواهر بزرگترم رد می‌کنن
  • پرسش:
   چرا بعضي از خانواده ها تأكيدشون بر اينه تا دختر بزرگتر نرفته دختر كوچكتر نبايد ازدواج كنه من خواهربزرگترم 31سالشه وخودم 28سال دو تا مورد خيلي خوب داشتم اما خانوادم يه جوراي ردشون كردن  هم واسه خودم ناراحتم بيشتر واسه خواهرم شما كمكم كنيد
   .
   پاسخ:
   دغدغة ازدواج در سنين جواني، براي دختران و پسران جوان امري طبيعي است؛ ازدواج يكي از مسائل اساسي زندگي است كه در دوره جواني اتفاق مي افتد. بسياري از جوانان همسن و سال شما از اين كه ممكن است سن آنها بالا برود و ازدواج آنها به تاخير بيفتد، احساس نگراني مي كنند. ولي جاي هيچ نگراني نيست؛ چرا كه امروزه سن ازدواج در جامعه ما بالا رفته است. شرايط جامعه كنوني مانند گذشته نيست هر چند تاخير در ازدواج امر پسنديده اي نيست و كسي كه شرايط ازدواج را داراست بايد هرچه زودتر اقدام كند
   پرسشگر گرامي توجه وبه كار گيري نكات زير مي تواند مشكل شما را با خواست خداوند حل نمايد:
   1- ازدواج حق مسلم هر انساني بوده خصوصا براي شخصي كه احساس نياز به اين مساله را در خود ديده وشرايط طبيعي مانند؛خواستگاروغيره براي وي فراهم است اما گاهي اين مساله به خاطر برخي عقايد ويا تصورات اشتباه به تاخير مي افتد.
   2- از انجا كه شما در سنين ازدواج قرار داريد مي توانيد با اقدامات زير اين معضل را مرتفع نماييد:
   الف- در يك فضاي كاملا آرام وخودماني مساله خود را با استدلال ومنطق، براي خواهرتان مطرح نماييد وبه او بگوييد كه علاقه زيادي به ازدواج وخوشبختي ايشان داريد اما به نوعي ازدواج نكردن ايشان، باعث تاثير منفي در آينده شما بوده واين نكته را يادآور شويد كه سرنوشت وآينده هر كس به دست خداوند متعال بوده واوست كه تقديرات انسان ها را رقم مي زند .
   ب- اقدام ديگر شما اين باشد كه مسائل بالا را با والدين خود مطرح نماييد وبدون هيچ گونه خجالت وتعارفي ، مشكل خود را صراحتا بيان كنيد وبه ان ها بگوييد كه با ازدواج نكردن شما مشكلي حل نخواهد شد بلكه نتيجه اين كار بالا رفتن سن شما بوده كه ثمره اي جز كم شدن خواستگاران ندارد.
   ج- از فرد صاحب نفوذ وبزرگتر در خانواده كه والدين شما از ايشان حرف شنوي دارند كمك گرفته واز او بخواهيد تا با والدين شما به گفتگو بنشيند وان ها را در اين زمينه متقاعد كند .گفتني است كه فرد واسطه مي تواند از افراد غير فاميل مانند؛ روحاني مسجد وهر شخصي كه قدرت تاثير دارد، باشد .
   3- در هدف خود لجاجت نكرده وسعي نماييد از طرفي در خواسته خود مداومت واستمرار را از دست نداده واز سويي در فضايي آميخته با نزاكت ، ادب وهمراه با منطق به بيان مطالب خود بپردازيد.
   4- بدانيد كه نقطه مركزي حل اين مشكل ابراز رضايت خواهرتان از ازدواج شما مي باشد بنابراين بيشتر با ايشان در ارتباط بوده واز او بخواهيد تا با والدينتان در اين زمينه صحبت كند.
   5- نيت خير والدينتان را در اين مساله فراموش نكنيد چرا كه آرزوي هر پدر ومادري است كه فرزندانشان به خانه بخت رفته و نيز شاهد خوشبختي ان ها باشند ومطمئن باشيد در اين راه ذره ايي كوتاهي نمي كنند اما از ان جا كه ترس از ازدواج نكردن خواهر بزرگترتان وجود دارد، لذا ان ها نيز ناگزير اين راه را بهترين اقدام مي دانند.
   6-فراموش نكنيد كه حل شدن برخي از مشكلات از عهده انسان خارج مي باشد كه در اين صورت بهترين اقدام اين است با نگاه مثبت به آينده زندگي را ادامه داد.
   7- نكته آخر اين كه در كارهاي خود به خداوند وائمه اطهار (عليهم السلام)خصوصا حضرت زهرا( عليها سلام ) توكل كرده واز ان ها مدد بجوييد وبه اين مساله باور داشته باشيد كه چون رضايت وناراحت نكردن والدين وخواهرتان براي شما اهميت دارد مطمئنا خداوند نيز، زندگي خوبي را برايتان فراهم خواهد نمود.

    

 • دختره میگه اول باید خواهر بزرگترم ازدواج کنه
  • پرسش:

   بنده شغلم دولتی هست واز همه لحاظ تامین هستم حقیقتش یه دخترخانومی هست که بهش علاقه پیدا کردم ینی همونی هست که از خدا خواستم وتمام مشخصات وفاکتورهای منو داره اما وجود یه خواهر بزرگتر که جلو این خانوم قرار داره یکم کار رو مشکل کرده  وخود دختر میگه که اول باید خواهر بزرگترم ازدواج کنه بعد من به نظرتون بنده چکار کنم صبر کنم یانه

   پاسخ:

   اگه خواهرش در شرف ازدواج باشه یعنی در حال حاضر چند تا خواستگار داره و قراره یکی از اونا رو به زودی قبول کنن، میشه این مدت رو صبر کرد و بعد اقدام کنین اما اگه چنین شرایطی وجود نداره شما دو راه داری:

   1- یا اینکه کلا بیخیال ایشون بشی چون با این شرط شاید مجبور بشی مدت ها صبر کنی و در اخر هم به هر دلیلی مثل مخالفت خونواده خودت یا خونواده اون نتونی بهش برسی که در این صورت هم وقتت تلف شده و هم اینکه دلت گرفتار شده.

   2- همین الان رسما از طریق خونوادت اقدام کنی و تکلیف خودت رو مشخص کنی. ممکنه نظر خونوادش اینی که ایشون میگه نباشه و وقتی شما و شرایط شما رو ببینن حاضر بشن قبل از دختر بزرگتر، دختر کوچیکتر رو شوهر بدن. بعلاوه میتونی به طرف بگی ازدواج شما مانعی برای ازدواج خواهر بزرگترتون نیست بلکه شاید با این کار، شرایطی فراهم شد که اون هم ازدواج کنه. البته این حرف در شرایطیه که خواهر به دلیل نداشتن خواستگار تا الان ازدواج نکرده. حتی اگه علت ازدواج نکردنش نداشتن خواستگار هم نباشه باز هم اقدام رسمی شما میتونه مفید باشه چون وقتی خونوادش ببینن دختر کوچیکتر هم خواستگار داره دیگه خواستگارهای دختر بزرگ رو الکی رد نمیکنن و سعی میکنن هر چه زودتر یکی رو انتخاب کنن تا راه برای ازدواج دومی باز بشه.

    

   منبع

 • می‌خواهم با پسر عمویم ازدواج کنم ولی دو خواهر مجرد بزرگتر از خودم دارم
  • پرسش:

   دختری هستم 27 ساله پسر عموی بنده به خواستگاریم آمدند و آزمایش زنتیک هم دادیم مشکلی نداشت. اما من دو تا خواهر بزرگتر از خودم دارم که مجردند و خیلی هم روحیه حساسی دارند.حقیقتاً ته دلم به این ازدواج راضی نیست اما ایشان ظاهراً توی این چندسال نشان دادند که واقعاً مرا دوست دارند. استخاره هم کردم خوب آمد اما ته دلم راضی نیست نمیدانم بخاطر وجود خواهرهایم هست یا کلاً ایشان را نمی خواهم.

    

   پاسخ:

   به نظرم مشکل اصلی شما خواهرهای مجردت می باشد و از آنجایی که احساس می کنی آنها ناراحت می شوند نسبت به ازدواج تمایل نداری. اما شما باید بدانید که این فکر درست نیست.
   چون اولا اینکه عرفا اول باید دختر بزرگتر ازدواج کند بعد دخترهای کوچکتر،این عرف غلط می باشد چون ممکن است بعدا برای دختر کوچک تر خواستگار مناسب نیاید و شانس ازدواج را از دست بدهد. ضمن اینکه حتی  اگر این عرف را هم بپذیریم، در جایی قابل قبول است که دختر کوچک تر واقعا کوچک باشد نه سن بالا، در حالی که شما سن تان بالاست و احتمال اینکه بعدا مورد بهتری سراغ تان نیاید زیاد می باشد.
   ثانیا:شما فکر می کنید با ازدواج تان خواهرهای شما آسیب می بینند. درحالی که این احتمال در صورت عدم ازدواج هم هست به این شکل که وقتی خواهرهایت ببینند شما به خاطر آنها ازدواج نکردید و دارید زجر می کشید. دچار عذاب وجدان می شوند و خود را ملامت می کنند و در نهایت دچار مشکلات می شوند.
   ثالثا:اگر شما ازدواج کنید شاید بعد از مدتی خواهرهایت هم به برکت ازدواج شما ازدواج کردند.
   اما برای اینکه خواهرهایت از ازدواج شما ناراحت نشوند باید با آنها رفتار مناسب و احترام آمیزی داشته باشید و طوری برخورد نکنید که فکر کنند برایشان احترام و ارزش قائل نیستید و حتی می توانی به طور منطقی با آنها صحبت کنی و بگویی که اگر ازدواج نکنی ممکن است شانس ازدواج مناسب در آینده نداشته باشید.

    

   منبع

 • خانوادم به دلیل اینکه دختر کوچکترم راضی به ازدواجم نمی‌شن
  •  

   پرسش:

   دختری ۲۵ ساله هستم وخواهری۳۲ساله دارم به دلیل سخت‌گیری های شدید و سخت خانواده ازدواج نکرده و مجرد است

   در دانشگاه خواستگاران زیادی دارم ولی خانواده معتقد هستند که اول باید خواهر بزرگت ازدواج کند. حالا من درپی راهی هستم که خانواده راضی به ازدواج من بشوند

   پاسخ:

   این طرز فکر اصلا درست نیست و شما می توانید ازدواج کنید. برای این کار از پدر بزرگ یا مادر بزرگ خود کمک بگیرید. به نظر می آید اگر بزرگتری با پدرتان صحبت کند ایشان قبول کند که شما قبل از خواهرتان ازدواج کنید

    

   منبع

InstagramTelegrammaghalat