عشق‌های مجازی

 • می‌ترسم نتونم پسری رو که قبلا باهاش دوست بودم فراموش کنم
  • پرسش:
   من ۲۹ساله ام دارای تحصیلات ارشد دختری هستم مهرطلب و بدون اعتمادبه نفس خودم رو وقف دیگران میکنم مدت یک ونیم سال با اقای درارتباط بودم اونم از نوع چت البته دوبار ایشون رو دیدم وغیرازارتباط چتی ومکالمه بین ما چیز دیگه ای نبود تنها چیزی که تو ارتباطم برام مهم بود اینکه اون ناراحت نشه اگه خودم ناراحت بشم مهم نیست خلاصه به گفته این اقا به خاطر شکست عشقی قبلی و ازدواج برادران کوچیکتر ایشون رو مجبوربه ازدواج کردن دوماه بعدازعقد باهاشون بودم ولی شرایط روحیم چنان داغون بود به هاطرازدست دادنش که ابان ازش جداشدم پیام خداحافظی فرستادم ولی اون هیچ جوابی نداد بعدازاون موقع دیگه ارتباطمو قطع کردم و فهمیدم که بدترین نوع ارتباط همین ارتباط ها ودلبستگیاست بااین که مدت ها میگذره روزها به ذهنم میاد بااینکه تمام تلاشمو میکنم که بهش فکرنکنم حتی موقع هایکه سرگرم کارم یا یک زن و شوهررو توخیابون میبینم انگار اون جلو چشامه حالم خیلی بدمیشه حس بدی پیدامیکنم مخصوصا وقتی میرم عروسی یا یه دختر پسرجوون رومیبینم باخودم اونو زنش رو مجسم میکنم نسبت به قبل ارومترشدم روزای اول سخت بود ولی همین که بادیدن ادما این حس بهم دست میده کلی انرژیمو میگیرن واحساس ناتوانی میکنم ازیک طرف هم میترسم این خطورکردن گاه وناگاه به ذهنم مانع ازاین بشه که فراموشش کنم لطفا کمکم کنید
   پاسخ:
   جدایی همیشه غم انگیز و دردنـاک اسـت. بسته به اینکه رابطه گذشته شما تاچه حد جدی بوده، این مرحله ممکن است نسبت به مـراحـل دیــگر زمــان بیشتری ببرد.باید خود را از صدمات و تنشهای رابطه پیشین رهایی دهید.بعد از اینکه از دست احساسات منفی رها شدید، می تـوانـید به رابطه گذشته خود به عنوان یک تجربه آموزنده بنگرید. در مورد علت جدایی و ایـنکه چـه چیزی در نهایت باعث ناسازگاری شما شد بیندیشید.هر نوع خاطره بجا مانده از او نظیر عکسها، نامه ها و چیزهای دیگری که شما را به یاد او میاندازد را جمع آوری نموده و دور بریزید.  برای فراموش کردن لازم است که حتما رابطه تان را کاملا قطع کنید هرچند که ارتباط احساسی هم نباشد.هرچیزی که شما را به یاد این رابطه می اندازد و خاطرات آن را تداعی میکند از مقابل دیدتان بردارید. سعی کنید با موقعیت‌هایی که شما را مقابل او قرار می‌دهد کمتر مواجه شوید. . قرار نیست این دوری شما ابدی باشد بلکه تنها تازمانی به این روند ادامه می‌دهید که آرامش قبل و اعتماد‌ به‌ نفس‌ تان را به دست بیاورید. اگر احساس می‌کنید تنهایی شما را آزار می‌دهد از دوستان‌تان بخواهید تا مدتی برای شما بیشتر وقت بگذارند. قرارهای دوستانه بیشتری بگذارید و سعی کنید با آدم‌هایی وقت بگذارید که به شما آرامش می‌دهند
   منبع
 • پسری که دوستش دارم رفتارهاش فرق کرده
  • پرسش:
   من یک نفر رو یک بار شش سال پیش دیدم یعنی وقتی 14 سالم بود و خیلی ازش خوشم اومد ولی دیگه ندیدمشون تا اینکه از طریق شبکه ی مجازی پیداش کردم به مدت یک ماه با هم دوست بودیم ولی نمی دونم چرا  اواخرخیلی سرد برخورد می کرد من مدام از دستش شاکی میشدم ولی به علت علاقه ی شدیدی که داشتم بازم بهش پیام می دادم اون یکی دیگه رو دوس داشت اوایل به من داشت خیلی نزدیک میشد ولیکن بعد ها فهمیدم کس دیگه ای رو دوس دارهو منو واسه ی دوستی عادی می خواد حالا چی کار کنم که با خودم کنار بیام که این اون آدم شش سال پیش نیست و خیلی رفتاراش فرق کرده و یکی دیگه رو دوس داره که اون دختر اینو دوس نداره خواهش کمکم کنین چون من الان ماه هاست دارم با خودم کلنجار میرم
   پاسخ:
   جواب شما در پرسش خودتون اومده است . اون آدم 6 سال پیش نیست و مثل اون موقع رفتار نمی کند

   حالا شما چی آدم 6 سال قبل هستید

   از هر جهت فکر کنیم نیستید. حتی نیازی را که به این طرف 6 سال در خود نگه داشته اید. این عشق نیست . نیاز است

   من دریافتم از جملات شما این است که دوست داشتن معنایش از نظر من و شما و یا شما با دیگران و طرف مقابلتان متفاوت است که چنین واکنشی را دریافت کرده اید.

   باید تشخیص درست باشد و برای این نیاز به جزئیات بیشتر است.

   در خدمتم. شاداب و سربلند باشید

   منبع
 • می‌خواهم به دوستی اینترنتی پایان بدهم
  • پرسش:
   دختری 16 ساله هستم و از نظر حصیلی موفق.اما نزدیک به سه سال است که غرق روابط اینترنتی شده ام متاسفانه یه رابطه هشت ماه به شکل اینترنتی برقرار شده است شخص مقابل با من متفاوت است و حتی از لحاظ فرهنگی نیز از طبقات متفاوتی هتسیم.باورم براین است که نتیجه ای ندارد و این هم تمام میشود و تنها آسیبش به من میرسد.من طرفدار یک سبک موسیقی هستم و او سبکی دیگر.درگیر اعتیاد گیم است و من نیز دچار این اعتیاد بودم که الان خداروشکر این مشکل را حل کردم.جدیدا من را توبیخ میکند و حس میکنم خیلی ضعیفم که نمیتوانم چنین رابطه غیر عقلانی را کنترل کنم و دورش را خط بکشم.میخواهم حداقل کمکی کنم یا کاملا این رابطه قطع شود چون دختری نیستم که حتی بیرون از خانه درگیر نگاهی شوم یا حتی چهره جنس مخالف را تحلیل کنم ولی وقتی وارد دنیای مجازی میشوم شخصیتم عوض میشود.نمیخواهم اینگونه عمل کنم. میخوام از شر این رابطه خلاص بشم و درگیر نباشم.میخوام کمترین آسیب رو ببینم چنین چیزی ممکنه؟جدیدا عذاب وجدان هم دارم و میترسم در آینده بابت این روابط اینترنتی توی زندگیمم این عذاب وجدان همراهم باشه.حس خیانت میکنم.این ها آزارم میده با اینکه شدید نیست و توی رفتارم تغییری ایجاد نکرده ولی برای خودم آزار دهنده شده.
   پاسخ:

   اولین نکته این است که شما بتوانید وضعیت واقعی خودتون را برای خودتون روشن کنید اینکه در وضعیت بیرون در یک شرایط خاص قرار داردودر اینترنت کاملا متفاوت عمل می کنید این است که در اینترنت واقعیت ظاهری شما دیده نمی شوید و شما مستقیم مورد خطاب قرار نمی گیرید . اقتدار و محکم بودن نسبت به خودتون در آن شرایط تا در حالت واقعی و روبرو شدن به صورت حضوری بیشتر است. عملکرد های شما برای تحلیل به گفتگوی دو جانبه نیاز دارد . اما قبل از هرچیز پذیرش واقعی شما از خودتون است که کدوم یک را پذیرش و قبول دارید.
    در صورتی شما بخواهید می توانید جدا شوید و چون خودتون می خواهید کمترین آسیب را هم خواهید دید و حتی به یاد آوردن آن برایتان جلو گیری از آسیب خواهد شد تا آسیب. این دریافت شما هم درست است که امکان دارد شما را در آینده اذیت کند و یا به شما احساس خیانت دست بدهد . خیانت اول به خودتون که مهمتر از خیانت به دیگران است . ما در خیانت بیش از 30 نوع داریم و این خیلی مهم است . به شما تبریک می گوییم چون شما دو قدم به جلو برداشته اید 1/ جرات کردید و بیان کردید در نزد یک متخصص 2/ خواستید برای خود قدم بردارید . 3 / و حالا شروع و تداوم در آن عین شروع درمان خواهد بود .
   منبع
 • از اول دوستیمون برای اومدن به خواستگاری بهانه می‌گرفت
  • پرسش:
   دختری 21ساله هستم چهارسال پیش باپسری از طریق اس ام  اس اشنا شدم که  مال یک استان دیگه بود کم کم باهم اشنا شدیم اوت دوسه باراومد شهرمن وبهم علاقه مندشدیم  قول وقرار ازدواج گذاشتیم حتی باخواهرشونم مطرح کردن که اونم گفت  کنکور پزشکی بده بعدمیریم خواستگاریش  البته پسره لیسانس صنايع داره  ومیگه درامدم خوب نیست بایدکنکور بدم اینده شغلیم تضمین بشه.من ازموقع ای که ایشون ترم دو بودم تا الان که درسشون تموم شدوسربازی رفتن باهاشون بودم تا پارسال که گفته من کنکور بدم همه چی حل میشه خانوادم قبول میکنن اینده شغلي دارم و ازاین حرفا تااینکه از ابان پارسال گوشیشو خاموش کرده تا الان و دیگه کنکورشو هم داده وهمچنان خبری ازش نیست من نگران خودمم نمیدونم چیکارکنم البته منم دوسه سال کنکور دادم رشته که میخاستم قبول نشداینم بگم پسره دوسال ازمن بزرگتره
   پاسخ: 
   شما به یک دوستی واهی امیدوار شدی که در حال حاضر فقط به یک قول و قرار لفظی اون هم چند سال پیش وعده داده شده بود. وقت و انرژیت رو برای یک وعده پوچ وتو خالی هدر نکن و در گذشته از دست رفته زندگی نکن،  واقع بین باش، شما در سن و شرایط ازدواج هستی و میتونی انتخاب های خوبی داشته باشی از فکر اون پسر بیرون بیا و عاقلانه درباره آیندت تصمیم درست  بگیر. امیدوارم موفق و سربلند باشی.
   منبع
 • چطور می‌تونم با خواستگاری که در خارج زندگی می‌کنه آشنا بشم
  • پرسش:
   دختری 25ساله هستم با مدرک کارشناسی ارشد و ب صورت پاره وقت در مدرسه ای تدریس میکنم خواستگار های زیادی داشتم اما ب دلایلی با هم تفاهم نداشتیم اخیرا در مکانی با خانمی آشنا شدم ک فهمیدم از بستگان دور ما هستند و چند بار تمایل نشان دادند ک من با پسر دایی ایشون ک در هلند استاد دانشگاه هستند ازدواج کنند من خودم هم مدتها بود ب این مسئله فک کردم اما این آقا تا ب حال مرا ندیده من فقط از طریق فیس بوک او را دیدم ب نظر شما چ کنم تا مقدمات آشنایی و حتی ازدواج فراهم شود(البته من میخواهم مقدمات آشنایی فراهم شود و نمیدانم چطور این کار را انجام دهم تا غرورم هم حفظ شود البته مشکلی با ایران آمدن ندارن)

    

   پاسخ:
   مشاوران در امر آشنایی های قبل از ازدواج اصولی را برمیشمارند که رعایت آنها به یک انتخاب درست کمک زیادی می کند،شما فرد تحصیل کرده و آگاهی هستید،پس در انتخاب خود دقت کنید.میل و نظر اطرافیان محترم است ولی در نهایت شما تصمیم گیرنده هستید . شناخت افراد با عکس و تعریف و تمجید یا حتی چت میسر نمی شود،این موارد مثل عرضه کالا در ویترین جذاب و پرزرق و برق می ماند.
   بررسی کنید آیا حاضر هستند بخاطر آشنایی بیشتر به ایران بیایند?
   از تحقیقات میدانی غافل نشوید و به حرف فامیل بسنده نکنید.
   اگر حاضرباشند ایران بیایند و برای شناخت شما وقت صرف کنند ،نشانه خوبی است،برای ارتباط و آشنایی هم با  هماهنگی و اطلاع خانواده تون اقدام کنید،می توانند جلساتی به منزل شما تشریف بیاورند و مکالمه کنید بعد از ان هم ،بیرون رفتن دو نفره و یا مکالمه تلفنی و… با اطلاع خانواده به شناخت بیشتر کمک می کند.
   منبع
 • به پسری از طریق سایت همسریابی علاقمند شدم
  • پرسش:

   دختری هستم  ۲۴ساله و مذهبی، در یکی از سایتهای همسریابی با پسری آشنا شدم که در ابتدا پیشنهاد معرفی آقا پسر برای ازدواج را با یکی از آشناهایم را دادم و با پسر رابطه تلفنی داشتم، رابطه بین آقا و خانمی که واسطه ازدواج شدم، در همان اوایل آشناییشان بهم خورد، اما رابطه تلفنی من و پسر، همچنان ادامه یافت و باعث ایجاد علاقه بین ما شد! و از اینکه با وی در اینترنت آشنا شده‌ام بسیار متاسفم. اما با ادامه پیدا کردن رابطه تلفنی، بیش از اندازه دلبسته اش شده‌ام. در ابتدای آشنایی دروغهایی هم به همدیگر گفتیم. خانواده من از لحاظ فرهنگی و اقتصادی از خانواده پسر، بالاتر هست؛ به همین دلیل وی هیچوقت از من خواستگاری نکرد و مجبور شدم خودم به وی پیشنهاد ازدواج بدم! البته ظاهرا ایشان هم مرا دوست دارد و علاقه دو جانبه هست. حتی در ماههای اول آشنایی قبل از خواستگاری، چندین بار سعی در قطع رابطه داشتم که همه تلاشها بی نتیجه بود. به هر حال باهم قرار ملاقات گذاشتیم و هر دو از هم بدمان نیامد. اما از اینکه میدیدم خیلی راحت با من تلفنی صحبت میکرد، یا بخاطر رابطه تلفنی که داشتیم احساس گناه نمی‌کرد؛ دلم چرکین بود. حتی چندین بار با یک اسم جعلی دخترانه، برای وی ایمیل می‌فرستادم که بعد از چند نامه، جواب ایمیلها رو داد. در حالیکه توقع من این بود که با وجود من به هیچ دختر دیگری، نگاه، یا فکری نداشته باشد. خودشان در جواب اینکار گفت که چون دیدند آن دختر به وی دلبسته شده، خواسته صحبت کند و بگوید که به درد هم نمی‌خورند. راستش احساس می‌کنم احساسات بر عقل کاملا غلبه کرده است. من به وی چندان اعتمادی ندارم؛ یعنی نمیدانم بجز من با دختر دیگری بوده یا نه. اولین پسری بود که تا بحال دل دادم و حاضر به داشتن رابطه احمقانه تلفنی با وی شدم. اگر با وی ازدواج کنم پشیمان نمی‌شوم؟

   پاسخ:

   متاسفانه امروزه شاهد استفاده احساسی و هیجانی و درگیری عاطفی و خواستگاریابی در فضایی هستیم که بدین منظور اختراع نشده است و مانند این است که شما از دستگاه آبمیوه گیری آسیاب کردن گردو و بادام استفاده کنید.

   احساساتی که شما دارید دقیقا با احساساتی فردی که انتخابش از طریق نت بوده یکسان است مرحله اول نیازها و کمبودهای عاطفی برآورده نشده در دوطرف این قاب شیشه ای، مرحله دوم وابستگی و احساس پیدا شدن منجی و فرشته نجات ، مرحله سوم مرحله توجیه و نادیده تفاوت های فردی، شخصیتی، خانوادگی  و فرهنگی است که این نادیده گرفتن و توجیه کردن مانند آتش زیر خاکستر است که بعد از گذشت مدتی از زندگی مشترک و کاهش احساسات شعله ور خواهد شد.

   خدمت شما عرض کنم که قطعا کسی که بدون اینکه به خواستگاری رسمی اقدام کند و صرفا در آشنایی و دوستی را به صورت مستقیم و در فضای تاریک و مبهم مجازی آن هم به فردی که واسطه ازدواجش با کسی دیگر بوده ارتباط پیدا کند؛ قطعا آلودگی ارتباطی دارد و همانطور که شما متوجه شدید جواب پیام های عاطفی را می دهد و از طرفی انسان موجودی است که می تواند برای اینکه از دردسر خارج شود توجیه منطقی و دلیل تراشی به ظاهر دهان پرکنی هم ارایه دهد. پس با این وضعیتی که برای شما و ایشان به وجود آمده به هیچ وجه ادامه این رابطه به صلاح نیست چون جو بی اعتمادی بین شما و ایشان زیاد شده است و کم نیستند مردان وزنانی که بعد از ازدواج به دلیل بی اعتمادی دچار نگرانی، اضطراب و شک نسبت به وفاداری همسرشان می شود و کم نیستند مردانی که می گویند بدون اینکه مرا ببینی وارد رابطه شدی؛ از کجا من بدانم آلوده کسی دیگر الان یا قبلا نبودی؟ کم نیستند مراجعین خانمی که مورد سوءظن و بدبینی و بد دلی همسرشان قرار گرفته و می گویند با یک پیامک که به موبایلم می آید همسرم به هم می ریزه و موبایل من رو چندین بار شکسته و خورد کرده و یا اگر تلفنم اشغال باشه با پرخاشگری و اضطراب و نگرانی نگاه می کنه پس به نظر من بهتر است شما به یک مشاور حضوری اقدام کنید و این جو بی اعتمادی و تفاوت های فردی، فرهنگی، و خانوادگی را مطرح کنید و حتی اقدام به تست شخصیت کنید تا مشخص شود تا چه حد از نظر شخصیتی به هم نزدیک هستید و برای اینکه ریسک کمتری را در زندگی تجربه کنید چه راهکارهایی را باید انجام دهید و حتی تکنیک های مهارت های زندگی و سایر لوازمی که باعث خنثی سازی بمب ناسازگاری های زناشویی می شود را در اختیار هر دوی شما قرار دهد موفق باشید.

   منبع

 • از طریق اینترنت با دختری آشنا شدم آیا اقدام به ازدواج ما درست است؟
  • پرسش:

   جوانی هستم ۲۳ ساله لیسانسه؛ پسری هستم که سعی میکنم به مسائل مذهبی اهمیت دهم و به طور جدی به فکر ازدواج هستم. من از طریق اینترنت، بادختری آشنا شدم و بعد از چند تماس تلفنی که با هم داشتیم متوجه شدم او نیز یک دختر مذهبی است و خصوصیات یک زن مناسب را دارد که البته باید بگویم بیشتر معیار های من برای انتخاب همسر مسائل مذهبی است. هر دو از این بابت که این گونه با هم آشنا شدیم ناراحت هستیم و هر دو دوست نداریم اگر هم قرار باشد ازدواجی انجام شود با گناه باشد. ولی از طرفی هم با صحبت هایی که داشتیم (فقط به صورت تلفنی) از بسیاری از جهات با هم نزدیکی داریم. حال می خواهم بدانم اگر برای ازدواج اقدام کنیم گناهی انجام دادیم؟ آیا اگر این کار ما گناه بوده درست است که ازدواج ما با گناه شروع شود. از طرفی آن دختر استخاره ای در مورد ازدواج با من كردند که بد آمده است. خواستم بدانم با توجه به اینکه ما فقط تلفنی صحبت کردیم و هنوز خانواده ها یکدیگر را ندیده اند آیا این استخاره درست بوده که هنوز مراحل تحقیق و مشورت را نگذرانده و یا شاید بخاطر این بد آمده که کار اولیه ما درست نبوده است؟

   پاسخ:

   به نکات زیر دقت فرمایید:

   ۱- معمولاً علاقه هایی که از طریق فضای مجازی بدون دیدن طرف مقابل ایجاد می شود و قبل از اینکه به صورت منطقی تصمیم به ازدواج بگیرند، ایجاد می شود و وابستگی ها و احساسات که در کنار علاقه ایجاد می شود، باعث پنهان ماندن شخصیت اصلی می شود. در صورت ازدواج با این وضعیت احساسی، بعد از ازدواج و آشکار شدن شخصیت اصلی هر دو مشکلات و اختلافات شروع می شود.
   ۲- قبل از اینکه وابستگی تان از این بیشتر بشود، به صورت جدی یک تحقیق محلی از محل زندگی، روابط والدین، محل کار یا تحصیل، دوستان انتخابی، نظر اساتید و اینکه گذشته مشکل دار ایشان دقیقا چه بوده و چه تأثیری روی شخصیت و روحیات ایشان داشته بکنید. اطلاعاتی که از ایشان می گیرید با افرادی غیر از ایشان منطبق کنید. صحت و سقم این صحبت ها را متوجه شوید.
   ۳- سعی کنید قبل از وابستگی شدید موانع و مشکلاتی مانند رضایت والدین، وضعیت اقتصادی و…. را برداشته، رسماً( در صورت مطلوب بودن تحقیقات محلی ) به خواستگاری ایشان بروید.
   ۴- برای پیشگیری از انجام ازدواج احساسی پشیمان کننده سعی کنید انتظارات، علاقه ها، نیازها و موضوعاتی را که اهمیت دارد، بدون محافظه کاری و مخفی کاری مطرح کنید و از ایشان بخواهید آنچه که هست و می خواهد شما باشید، برای تان مطرح کند.
   ۵- یکی از احساسات و افکار بدی که بعد از گذشت حداقل دو سال ازدواج ممکن است سراغ شما بیاید، افکار بدبینانه نسبت به همسرتان است که در بعضی از موارد تبدیل به وسواس فکری شده و زندگی را برای شما و همسرتان تلخ می کند. افکار بدبینانه با این سوال آغاز می شود: با توجه به اینکه همسر من بدون دیدنم با من ارتباط برقرار کرده و با اعتماد این ارتباط به دوستی تبدیل شده، از کجا بدانم با افرادی دیگری در ارتباط نباشد؟
   استخاره در این موقعیت که شما در آن هستید جایگاهی ندارد و هیچ اثر عقلایی ندارد بنابراین تا زمانی که استشاره و مشورت شما به یک مسیر روشنی راهنمایی می کند استخاره لازم نیست و مخالفت با آن اشکالی ندارد. حتی مراجعينی داريم که برای رابطه غیر شرعی با پسر استخاره كرده و استخاره خوب آمده و بعد از آسیب های شدید با حالت افسردگی و جدایی از پسر خودخواه و شیاد به دین و مذهب هم بدبین شده بود و آن به اين دلیل است که متأسفانه خیلی از ما جایگاه استخاره را نمی‌دانیم.

   منبع

 • تو تحقیقاتم به دو نتیجه متفاوت رسیدم
  • پرسش:
   اينجانب قصد خواستگاري از دختري را دارم و طي شناخت اندكي كه از او در محيط كار داشتم اقدام به تحقيق كرده ام و دو نتيجه متفاوت گرفتم در تحقيق خارج از محيط كار اين خانم بسيار دختر خوبي معرفي گرديد ولي در محيط اداري خودمان همكاران اين دختر كه همگي خانم هستند ادعا مي كنند كه اين دختر با پسري از طريق تلفن و اينترنت رابطه دارد و چون صرفا اين رابطه به دليل تماس هاي تلفني وارد شده من خود به يقين نرسيدم اين موضوع را قبول نكردم ولي ترديدي در من ايجاد شده ذهنم را به خود مشغول كرده كمكم كنيد؟
   پاسخ:
   همان طور كه مي دانيد يكي از مهم ترين رخدادهاي زندگي هر انساني كه تأثير بسياري در سرنوشت هر انساني دارد، ازدواج است. لذا در اين امر نبايد هيچ گونه مسامحه اي صورت گيرد. از سوي ديگر، يكي از ويژگي هاي مهم براي فردي كه انسان مي خواهد با او ازدواج كند، دينداري و تدين او پاكدامني اوست. از اين رو، تحقيق در زمينة پاكدامني و ايمان افراد براي ازدواج امري بسيار مهم و ضروري تلقي مي شود. بنابراين، اگر شما خواستار آنيد كه تا حد امكان با فرد مزبور ازدواج كنيد، لازم است در باره او بيشتر تحقيق و بررسي كنيد تا پاكي و سلامت او براي شما محرز گردد. ولي اگر اين امر براي شما محرز نشد و يا خلاف آن ثابت گرديد، حتما از ازدواج با او صرف نظر كنيد. ريسك كردن در امر ازدواج و گره زدن سرنوشت خود و خانواده خود با كسي كه به سلامت و پاكدامني او اطمينان نداريم كاري كاملا غلط و دور از عقلانيت است. موفق باشيد.

    

 • به پسری که تا حالا ندیدمش علاقمند شدم
  • پرسش:

   من به آقایی دل بسته بودم و خارج از کشور زندگی میکرد شنیدم داره ازدواج میکنه. این مسئله ذهن منو به خودش مشغول کرده شوکه شدم. خیلی ناراحتم و دپرس . همش به خودم میگم که شاید قسمتت این نبود فراموشش کن ولی هر کاری میکنم نمیتونم . حوصله ندارم. من به هر کی فکر میکنم قسمتم نمیشه اینم یکیش. البته یک طرفه عاشقش نمیشم ولی یه ذهنیتی را بوجود میارن که آدم باور میکنه که بهت علاقه دارن . لطفا منو راهنمایی کنید .

   پاسخ:

   راهی که شما برای پیدا کردن همدم و همسر و همصحبت پیش گرفتی راه درستی نیست. چون با برقراری رابطه با یکی که فکر میکنی شاید باهات ازدواج کنه، نه تنها  شخصیت خودت رو به عنوان یک زن زیر پا گذاشتی؛ بلکه احتمال سوء استفاده افراد مختلف از خودت، شکست عاطفی، سوء پیشینه و … رو زیاد میکنی. شما باید در هر حال عزت نفس خودت رو حفظ کنی و اجازه ندی هر مردی راحت با شما رابطه برقرار کنه و از سیر تا پیاز شما رو وارسی کنه و در آخر هم رهات کنه بره. شما باید همیشه انتخاب شونده باشی و اگه کسی قصد ازدواج با شما رو داره باید از راهش وارد بشه و بیاد خواستگاری.

   در مورد فرد مورد نظر هم دیگه فکر کردن بهش و امید داشتن به اینکه شاید برگرده و … فایده نداره چون اگه ایشون علاقه ای به ازدواج با شما داشت حتما اقدامی انجام میداد. بعلاوه ازدواج با چنین فردی که هیچ شناختی ازش نداری ریسک داره و اونقدرها هم که فکر میکنی ارزشش رو نداره. پس بهتره به فکر ازدواج با فرد دیگه ای باشی.

    

   منبع

InstagramTelegrammaghalat