رفیق بازی همسر

 • همسرم علاقه شدیدی به سفر با دوستانش دارد وبه علایق من توجهی نمی‌کند
  • پرسش:
   من 3ساله ازدواج کردم و زندگی نسبتا خوبی دارم بیشترین مشکلم با همسرم اینه که او علاقه شدیدی به سفر با دوستانش دارد و ما در این سه سال تقریبا تمام آخر هفته ها و تعطیلی ها به سفر هایی با شرایط سخت رفتیم که او میخواهد واصلا مهم نیست که من دوست نداشته باشم واگر من نروم او به تنهایی میرود وحتی 1 بار هم جایی که من بخوام نرفتیم حتی رفت وآمد با اقوامم هم به کلی قطع شده. مشکلات ما سر این موضوع روز به روز بیشتر و حادتر میشه. ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید
    پاسخ:
   ﺍﺣﺘﻤﺎﻻ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺗﯿﭗ ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ ﺑﺎﻫﻢ ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﺷﻨﺎ ﺷﺪﻥ ﺑﺎﺗﻔﺎﻭﺗﻬﺎﯼ ﻫﻢ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﺑﻪ ﺭﻭﺍﻧﺸﻨﺎﺱ ﺿﺮﻭﺭﯼ ﺍﺳﺖ، ﺍﻣﺎ ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻫﺮﺩﻭ ﺳﺮﺣﺎﻝ ﻭ ﺧﻮﺷﺤﺎﻝ ﻫﺴﺘﯿﺪ،ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮﺗﺎﻥ ﺭﺍﺟﻊ ﺑﻪ ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎﯾﺶ ﺧﯿﻠﯽ ﺁﺭﺍﻡ ﻭ ﻣﻨﻄﻘﯽ ﻭ ﻣﻮﺩﺑﺎﻧﻪ،ﺑا رعایت ﺍﺭﺗﺒﺎﻃ ﭼﺸﻤﯽ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﻧﻈﺮﺵ ﺭﺍ ﺟﻮﯾﺎ ﺷﻮﯾﺪ.و دلیل رفتارش را از او بخواهید، ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﺗﻔﺮﯾﺤﯽ ﺩﻭ ﻧﻔﺮﻩ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﻫﻔﺘﻪ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺍﻫﯿﺪ ﺍﻭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﯾﺰﯼ ﮐﻨﺪ ﻭ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻭ ﺣﺴﻦ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﮐﺎﺭ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﺍﻣﻮﺭ ﻭ ﺗﺠﺮﺑﯿﺎﺗﺶ ﺗﺤﺴﯿﻦ ﮐﻨﯿﺪ.
   مردان نیاز به تایید شدن دارند و اینکه همسرش قبولش داشته باشد،حتی جلوی دیگران از هنرها و تبحر او در طبیعت گردی،لیدری و… تعریف کنید.فعلا نخواهید برنامه هایش را یکمرتبه قطع کند و درخواستهای شما را انجام دهد،ببینید می توانید در بین برنامه هایش،با جلب اعتماد و تحسین رفتارش برنامه ایی کوچک مثل دید و بازدید اقوام را هم بگنجانید یا نه?
   منبع
 • دوست داره با دوستاش وقت بگذرونه و به من توجه نمی‌کنه
  • پرسش:
   خانمی 28 ساله هستم و 2سال ونیم هست که ازدواج کردم اوایل همسرم همیشه می خواست که با دوستاش بیرون بریم و از بیرون رفتن دو نفره خوشش نمیومد و میگفت خوش نمی گذره و حالا من مقاومت می کنم و میگم نمی خوام با دیگران باشم و مشکل اینه که دیگه نمی خواد بامن باشه و می خواد وقتشو با دوستاش بگذرونه تو خونه هم اصلا باهام حرف  نمی زنه و خودشو با اینترنت و گوشی سرگرم می کنه و عمدا کارایی می کنه که منو حساس کنه.

    پاسخ:

   آنچه ما انجام می دهیم یا احساس است و یا رفتار و یا هر دوی آنها. و آنچه باعث به وجود آمدن آن می شود . یا یک فکر یا یک خاطره و یا عوامل بیرونی و یا عوامل درونی است . و مهمتر از آن اینکه اگر نیاز ها در خصوص آن دریافت نشود شکل و شمایل به شیوه ای که شما گفتید ظهور می کند و اگر نیاز ها بر آورده شود به شیوه ی عکس آن یعنی ارتباط بر قرار می کنم ، صحبت می کنم ، لبخند می زنم و…

   پس باید با اگاهی کامل دنبال عامل ایجاد شده گشت و سپس آن را حل کرد.

   توصیه می شود زمانی که هردو سرحال و خوشحال هستید،با همسرتان راجع به رفتارهایش خیلی آرام و منطقی و مودبانه،به صورت ارتباطی چشمی صحبت کنید و نظرش را جویا شوید.
   داشتن برنامه های تفریحی دو نفره در طول هفته را بخواهید او برنامه ریزی کند و مدیریت و حسن اجرای کار او را در اداره امور و تجربیاتش تحسین کنید
   منبع
 • با همسرم از نظر مذهبی خیلی اختلاف داریم
  • پرسش:

   یک سال عروسی کردیم 1/5 سال عقد بودیم، من خودم ادمی هستم تقریبا معتقد ومذهبی.عاشق پپیغمبر وخدا.وهمیشه هم از خداخواستم یکی مومن بهم بده.نمیدونم بالاخره قسمت بود وما ازدواج کردیم.شوهرم زیاد اهل این برنامه ها نیست.تقریبا نیست دیگه.الان شوهر هرکی رو تو مسجد میبینم اه هههه میکشم.چون معتقدم کسی که اهل این برنامه ها باشه خیلی مطمئن تره.دوران عقد فهمیدم شوهرم مجردیش مشروب میخورده گاها.منم هی گیر دادم هی گیر دادم.هزار بار دعوا هربارم قسم خورد که نمیخورم دیگه.تا اینکه تو یه عروسی خورد.دیگه هیچیشو باور ندارم.هیچیشو.دوستاش دورش میکن.سیگارم که میکشه.تا حالا چند بار قهر کردم رفتم سر موضوعات مختلف.اهل کار هست اما اهل رفیق هم هست.همه نصیحتم میکنن خوبیاش ببین ولی کو خوبی؟؟؟؟دیگه همو دوست نداریم.اعتمادم ندارم بهش.داغونم .داغون.هرروز کارم شده گریه.باید بشینم سرزندگیم چاره ای ندارم. اما این جهنمه.چسبیده به دوستاش با اونا خوشحاله .من بدبختم هیچی.از طرف خانوادشم مشکل دارم که حالا جاش نیس.فقط بگید تفاوت اعتقادی که حالا انقد زجرم میده چه .کنم.تورو خدا نگید میخواست تو عقدچشاتو باز کنی.الان چه کنم.

    

   پاسخ:

   یکی از مسائلی که ممکن است بعد از ازدواج زوج ها سر آن به مشکل بخورند، تفاوت های مذهبی است. ازدواج هایی که در آن دو نفر با پیش زمینه های مذهبی متفاوت با هم ازدواج می کنند، این روزها خیلی متداول شده است. بااینکه اعتقادات مذهبی مسئله ای است که دو نفر قبل از ازدواج درمورد آن با هم بحث می کنند، اما دو طرف تصور می کنند هیچ چیز نمی تواند بر عشق آنها به هم غلبه کند. مشکل ما انسانها این است که دائم تلاش داریم دیگران را تغییر داده و آنها را مطابق میلمان بسازیم و این باعث بسیاری از اختلافات و مشکلات است، دوست عزیز هرگز فراموش نکنید ما به جز خودمان کسی را نمیتوانیم تغییر بدهیم مگر در دراز مدت.شما نمی توانید آن پسر را مذهبی کنید مگر با انجام درست مسائل مذهبی در خودتان ،بدون فشار بر او ،و اگر پافشاری کنید باعث خواهید شد که از مذهب متنفر هم بشود. سعی کنید با نکاتی که مطرح میکنم با تفاوت های مذهبی در ازدواجتان کنار بیایید:احترام گذاشتن به اعتقادات مذهبی همدیگر در ازدواج امری ضروری است. هیچوقت به اعتقادات و باورهای مذهبی هم بی احترامی نکنید و به عهدتان وفادار بمانید.با پیدا کردن وجه اشتراک بین باورهای مذهبی خودتان و همسرتان، می توانید با تفاوت های دینی هم کنار بیایید. حتی اگر مذهب شما با همسرتان فرق کند، باز هم باید سعی کنید اعتقادات او را بفهمید. با اینکار نه تنها می توانید در موقعیت های مختلف او را درک کرده و حمایتش کنید، بلکه آشنا شدن با باورهای همسرتان بینشی عمیق تر نسبت به همسرتان در شما ایجاد می کند و او را بهتر می فهمید. اگر فکر می کنید در مورد مسائل مذهبی هیچوقت با همسرتان به تفاهم نخواهید رسید، سعی کنید روی مسائل غیرمذهبی که هر دو شما از آن لذت می برید تمرکز کنید مثل سرگرمی های مختلف، ورزش یا فیلم. انجام دادن کارهایی که هر دو شما را خوشحال می کند کمکتان می کند حس اتحاد در ازدواجتان را بالاتر ببرید و دیگر وقتتان را صرف دعوا کردن سر مسائل مذهبی تلف نکنید.تفاوت های مذهبی در ازدواج می تواند مشکل ساز باشد، حتی در بادوام ترین و با عشق ترین ازدواج ها. اما با درک متفابل و مصالحه می توانید از بروز مشکل جلوگیری کنید. موفق باشید

    

   منبع

 • از رفیق بازی همسرم خسته شدم
  • پرسش:

   زني هستم۳۰ساله ۱۰سال است ازدواج کرده ام همسرم سه بار ورشکست شده است والان با خودروي شخصي اش کار مي کند، زياد با دوست و رفيق در ارتباط است و با همه کساني که ارتباط دارد، دوست مي شود. نگرانم. نمي دانم ادامه دهم يا جداشوم فقط مي گويد دوستم دارد و هر کاري مي کند به خاطر من و بهتر شدن زندگي مان است.

   پاسخ:

   شايد يکي از مهم ترين مهارت هايي که يک مرد بايد در طول زندگي آن را کسب کند، مهارت هاي شغلي باشد و يکي از دغدغه هاي هميشگي مردان مديريت کسب وکار و فراز و نشيب هاي ميزان درآمد و هزينه کرد است. البته زنان شاغل سرپرست خانوار نيز چنين دغدغه هايي دارند. تحقيقات نشان داده که تغيير شغل يکي از پراسترس ترين اتفاقات در زندگي مردان است که به طور طبيعي اثر مستقيم بر ديگر جوانب زندگي آن ها نيز مي گذارد روي صحبتم با خانم هاي محترم است به خصوص جوان ترها. يکي از دلايل اصلي بد خلقي و عصبانيت و زود رنجي آقايان شاغل ريشه در بي مهارتي شغلي و دغدغه هايي دارد که از آن ياد شد. بنابراين مراقب باشيد برچسب شخصي به آن نزنيد و همسرتان را به خاطر موضوعي کاملا بي ربط آشفته نکنيد، اما وظيفه آقايان چيست؟ در دنياي امروز براي انجام هر کاري پيشاپيش طرح و برنامه اي نياز است. کاملا مشهود است که اصلي ترين مشکل شما زوج محترم وضعيت شغلي همسرتان و به تبع آن بگو و مگو هاي درآمد وهزينه است و نه اينکه جدا شويد يا نه. معمولا بعيد است زني پس از 10 سال زندگي مشترک و احتمالا وجود فرزند به خاطر تعويض شغل و مسائلي که طرح کرديد جدا شود مگر اين که موضوعات جدي تري در ميان باشد مثل اعتياد، خيانت مرد، بي توجهي کامل عاطفي و مالي مرد و مسائلي از اين قبيل. اين که همسر شما سه بار تلاش کرده و شکست خورده و اکنون نيز کار مي کند تا به هر ترتيبي مخارج زندگي را تامين کند نشانه ميل به زندگي و تلاش ايشان است ولي اينکه به چه دلائلي موفق نبوده امر ديگري است که نياز به مشاوره شغلي و ايده خوب قبل از عمل دارد و مهارت هايي مثل مديريت مالي شغل و نه خداي نکرده متهم کردن ايشان به بي لياقتي و بي توجهي. موضوع ديگري که طرح فرموديد ميل به ماجراجويي و تفريح و در اصطلاح رفيق بازي ايشان است که معمولا در بين مردان شايع تر از خانم هاست. اين که همسرتان در اين کار افراط مي کند يا خير نياز به بررسي و اظهار نظر يک مشاور دارد. تجربه نشان داده است افزايش سن و درگيري هاي شغلي و خانوادگي و فرزند، غرق شدن در زندگي توأم با گرمي و اشتياق اين گونه مردان را از افراط وتفريط هاي مد نظر دور مي سازد. تلاش شما بر اين باشد تا فضايي گرم و دلپذير براي خود و او فراهم کنيد تا عطش وي مهار شود و به همه اعضاي خانواده خوش بگذرد تا اين که بخواهيد با کنترل و محدود سازي عطش وي را مهار کنيد که راه به جايي نخواهد برد و حتي موضوع تشديد نيز خواهد شد.

    

   منبع

InstagramTelegrammaghalat