نکاتی که آقایان باید درباره قاعدگی خانم‌ها بدانند

نکاتی که آقایان باید درباره قاعدگی خانم‌ها بدانند

شاید اطلاعات جامعی درباره‌ی قاعدگی در زنان داشته باشید. در اینجا می‌خواهیم به نکات جالبی درباره‌ی قاعدگی اشاره کنیم که حتما برایتان جالب خواهد بود و دانستن آنها به زندگی مشترکتان کمک خواهد کرد.
قاعدگی چیزی بیش از خونریزی است
هر ماه، مخاط رحم زنان تخریب می‌شود. طی دوره‌ی قاعدگی، این مخاط جمع و توده شده تا بتواند یک تخم بارور را پرورش دهد. اگر چنین اتفاقی در بدن نیفتد، بدن زن به بافت بیشتری نیاز نخواهد داشت.
زمان مناسب رابطه‌ی جنسی، احتمال بچه‌دار شدنتان را افزایش می‌دهد
برای آنکه باردار شوید، تخم زن باید با اسپرم مرد لقاح انجام دهد. این مسئله فقط در زمان تخمک‌گذاری رخ می‌دهد، وقتی که تخم‌ها از درون تخمدان آزاد می‌شوند. در واقع زمان دقیق تخمک‌گذاری یک زن به طول مدت قاعدگی او و یا تعداد روزهایش ارتباط دارد. به خاطر داشته باشید که تخم‌ها می‌توانند بیش از ۲ روز و اسپرم‌ها هم بیش از ۷۲ ساعت بعد از انزال زنده بمانند.
زن می‌تواند در دوران قاعدگی خود، باردار شود
زنانی که چرخه‌ی قاعدگی کوتاه مدت دارند می‌توانند در مدت کوتاهی بعد از تمام شدن خونریزی، تخمک‌گذاری انجام دهند. بنابراین اگر در روز آخر قاعدگی با او رابطه‌ی جنسی داشتید، احتمال دارد که اسپرم شما تا آزاد شدن تخم‌ها در آن محیط بماند.
زن می‌تواند هم باردار شده و هم دچار قاعدگی شود
اگر کاندوم شما حین رابطه‌ی جنسی پاره شود، احتمالا تا زمانی که او بگوید دچار قاعدگی شده ترس و اضطراب خواهید داشت. اما لازم است بدانید که ممکن است او هم باردار شده و هم دچار قاعدگی شود. تحقیقات نشان می‌دهد ۲۴ درصد زنان در سه ماهه‌ی نخست بارداری، دچار خونریزی قاعدگی هم بوده‌اند.
قاعدگی می‌تواند باعث بدخلق شدن زن شده یا او را شهوتی‌تر کند
وقتی قاعدگی یک زن آغاز می‌شود، میزان هورمون استروژن و پروژسترون بدن افزایش می‌یابد که با علائم مربوط به سندروم قبل از قاعدگی مانند بدخلقی، بی‌حوصلگی و سفت شدن سینه‌ها همراه است. از طرفی زن‌ها ممکن است احساس کنند که خلق وخویشان در حال بدتر شدن است. اما این بدان معنا نیست که او آماده‌ی رابطه‌ی جنسی خواهد بود: گرفتگی و درد قاعدگی می‌تواند رابطه‌ی جنسی را ناخوشایند و نامطلوب کند و ممکن است فکر کنید این مسئله طرف مقابل را آزار می‌دهد.

 

منبع: الو دکتر

کلمات کلیدی : , , , , , ,


InstagramTelegrammaghalat