چگونه یک زندگی سالم و سرشار از شادی داشته باشیم؟

چگونه یک زندگی سالم و سرشار از شادی داشته باشیم؟

1-لبخند بزنید تا زندگی سالم داشته باشید

لبخند زدن نیز هورمون شادی یا اندروفین را در بدن آزاد می‌کند که شما را خوشحال‌تر می‌کند.اگر یک خودکار را به صورت افقی برای چند دقیقه بین دندان‌هایتان قرار دهید، مجبور می‌شوید لبخند بزنید و همین لبخند اجباری هم حالتان را خوب می‌کند. یک عکس قدیمی از آلبومتان بردارید، متوجه می‌شوید که ناخودآگاه به آن عکس لبخند می‌زنید.
2-به اندازه کافی بخوابید تا زندگی سالم داشته باشید

خواب کافی نه تنها باعث افزایش سلامتی شما می شود بلکه باعث شاد بودن شما  و زندگی سالم نیز می شود.  به عنوان یک حقیقت می توان گفت: ” زود خوابیدن و زود بیدار شدن فرد را سالم، توانمند و خردمند می کند. روزانه 8-99 ساعت خواب برای افراد بالغ و 9-10 ساعت برای افراد غیر بالغ لازم است.
3-به مسافرت بروید تا زندگی سالم داشته باشید

مسافرت روش فوق العاده ای برای تعالی شخصیت هر فرد و باز شدن درهای ذهن به روی تجربیات جدید است. به علاوه اینکه مسافرت ما را از روزمرگی ها نجات می دهد و به ما کمک می کند که بابت همه امکانات و تسهیلاتی که در خانه داریم شاکر باشیم و زندگی سالم داشته باشیم

مقاله مرتبط : 5 قدم تا داشتن خانواده شاد وموفق  – چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟ – موفقیت شخصی  – قانون عشق

4-برای زندگی سالم با افراد شاد و مثبت معاشرت کنید

عادات و خلق وخوی ما بر روی مردم اطرافمان تاثیر می‌گذارد. انسان‌ها از نظر روانی اثرپذیر هستند و این مسئله درباره گرفتن انرژی از اطرافیان هم صدق می‌کند. اگر ما در گروهی باشیم که همه شاد و خوشحال‌اند، بی شک ما هم خوشحال خواهیم بود و زندگی سالم داریم. بنابراین افرادی که با آنها معاشرت می‌کنید را با دقت انتخاب کنید.
5- ورزش و فعالیت بدنی برای زندگی سالم داشته باشید.

فعالیت بدنی به هر طریقی اعم از پیاده روی  ساده یا آیروبیک یا هر رشته ورزشی دیگر باعث افزایش ایمنی بدن شده و باعث شادی انسان می شود.

6-بخورید و خوشحال  تا زندگی سالم وشاد داشته باشید

منظورم از خوردن در غذا، زیاده‌روی کردن نیست بلکه در حد تعادل بخورید. وقتی یک تکه کیک شکلاتی می‌خوریم یا یک غذای خوشمزه، باز هم اندروفین در بدنمان آزاد می‌شود و حس خوشایندی به ما دست می‌دهد.خوردن چای سیاه و سبز علاوه بر اینکه سالم هستند، ما را خوشحال می‌کنند. چای سبز حاوی آنتی اکسیدان نیز هست و همین مسئله باعث می‌شود سیستم بدنی ما را تمیز کند و ما را برای کار بهتر آماده کند. بنابراین پاکت‌های قهوه‌تان رو دور بریزید و به جای آن دمنوش گیاهی مصرف کنید.

7-جهت داشتن زندگی سالم مهارت اجتماعی خود را بالا ببرید

کاترین وین برگر (Catherine Weinberger)، اقتصاددان و استاد دانشگاه کالیفرنیا واقع در شهر سانتاباربارا، پس از تحلیل داده های به دست آمده در فاصله سالهای 1972 تا 1992 دریافت که “امروزه افرادی که هم باهوش هستند و هم از مهارت های اجتماعی خوبی برخوردارند در مقایسه با همتاهای خونگرم خود در سال 1980، درآمد بیشتری کسب می کنند”

8-اگر زندگی سالم می خواهید از کسی کینه به دل نگیرید

واقعا هیچ نیازی به عصبانی بودن و کینه جویی نیست، چون این کار ذهن را خسته و شما را ناتوان می کند. آیا به نظر نمی رسد که زندگی آرام تر از آنی پیش می رود که شما بخواهید به خاطرش عصبانی باشید؟

9-برای دستیابی به زندگی سالم درلحظه زندگی کنید

شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید و هیچ کنترلی بر روی آینده هم ندارید. در زندگی سالم باید در لحظه زندگی کنید و از آنچه که پیش رویتان هست لذت ببرید. زمانی که برنامه های زیادی برای خود ترتیب می دهید، بسیار پرمشغله می شوید و این باعث استرس و تنش زیادی در شما می شود که بالطبع مانع از لذت بردن شما از زندگی اکنون و حال می شود.

 

 

کلمات کلیدی : , , , , ,


InstagramTelegrammaghalat